Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014


Леся Воронина (народилася 1955)
Новітня українська література (ХХ-ХХІ століття)

Всі публікації щодо:
Воронина Леся

Літературні псевдоніми: Гаврило Ґава, Ніна Ворон, Олена Вербна. Народилась Леся Воронина у м. Києві. Справжнє ім’я - Олена Анастасівна Вороніна: «Назвали Лесею на честь Лесі Українки, та в паспортному столі не захотіли записувати, сказали: “Таково імені нєту”», а Леся, мовляв, - похідне від Лариси або Олександри, тож мама записала мене Оленою. Та я все життя - Леся». Росла допитливою й кмітливою дитиною. Дуже рано почала складати різні фантастично-гумористично-таємничі історії, а також лякачки, які виконувала під час тихої години у садочку, а згодом під час перебування в літніх піонерських таборах. Людина, яка вміє розповідати захопливі історії, як відомо, цінується у будь-якому колективі. Вступила на філологічний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. Багато часу приділяла самоосвіті (читала Кастанеду, Ауро Біндо Кгхоша та інших).

Захоплювалась польською культурою та історією, пізніше перекладала твори відомих польських письменників (Станіслава Лема, Славоміра Мрожека, Анни Ковальської, Анни Карвінської, Гелени Бехлерової та ін.).

Перші казки написала для сина Євгена, щоб якось укоськати неспокійну дитину. Подала до видавництва «Веселка», звідки прийшла рецензія, де письменницю звинувачували у тому, що в неї «звірі кращі за людей».

З 1987 до 1991 року працювала в журналі «Україна». А коли в 1991 році з’явився дитячий журнал «Соняшник», почала там працювати літературним редактором. Через рік таємним голосуванням Лесю Воронину обрали головним редактором. Працювати було дуже цікаво й весело. Редакція була творчою лабораторією, куди приходили молоді талановиті художники й письменники. Часто, коли не було цікавих матеріалів, писала сама в усіх жанрах.

Леся Воронина є членом Спілки письменників України та Асоціації Українських письменників.

З 1997 року паралельно з роботою у журналі «Соняшник» працює коментатором у Національній радіокомпанії України. Автор і ведуча культурологічних програм «Українська культура сьогодні і завжди», «Мандрівець», «Відлуння тисячоліть». Основна тема передач - сучасний стан української мови та культури.

Леся Воронина є лауреатом:

• Всеукраїнської акції «Книжка року» (книжка «Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру», 2004 р.);

• Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв і п’єс «Коронація слова» (книжка «Таємниця Пурпурової планети», 2005 р.);

• Міжнародного літературного конкурсу «Дитячий Портал» (книжка «Таємне товариство боягузів, або Засіб від переляку № 9», 2006 р.);

• конкурсу «Книжка року Бі-Бі-Сі» (книжка «Нямлик і балакуча квіточка», 2008 р.).

За книжку «Сни Ганса-Християна» Леся Воронина у 2009 р. стала володарем першої премії VI Московського міжнародного конкурсу «Мистецтво книги» у номінації «Книга для дітей та юнацтва», гран-прі Національного конкурсу «Краща книга України-2009», посіла II місце на конкурсі «Книжковий дивосвіт України».

У 2010 р. - дипломант Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв і п’єс «Коронація слова» 2010 року (книжка «У пошуках Оґопоґо»).