Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014

«Таємне Товариство боягузів, або Засіб від переляку № 9»
Леся Воронина (народилася 1955)
Новітня українська література (ХХ-ХХІ століття)

Всі публікації щодо:
Воронина Леся

У повістях Лесі Ворониної поєднано риси пригодницьких і детективних історій, замішаних на космічних захопленнях, яким має протистояти маленький головний герой.

Повість «Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9» - це спроба пояснити, що боягузтва потрібно позбуватися. Головний герой - Клим Джypa - має побороти свій страх, а мимохіть і врятувати планету. У повісті Землю атакують прибульці з чужої Галактики - підступні і хижі Синьоморди-Квакожери, яким вельми до смаку наші комахи. Виявляється, що боягузи, а точніше Таємне Товариство Боягузів, можуть врятувати нашу планету від страшних загарбників, які заразили землян вірусом страху. І саме боягузам вдасться їх зупинити, бо «вірус страху» найперше вражає хоробрих, які зовсім не мають імунітету. А боягузам усе життя треба боротися з власним переляком, тому у кожного боягуза є свої засоби подолання страху...

Клим Джура переживає неймовірні пригоди. Спочатку, втікаючи від сусіда-хулігана Сашка Кактуса, він провалюється в каналізаційний люк і потрапляє в секретну лабораторію ТТБ - Таємного Товариства Боягузів. Там Клим дав згоду на участь в експерименті: випробовування засобу від страху № 9. Разом із Климом у першому завданні були задіяні ще двоє агентів ТТБ - веселі хлопці на прізвиська Жук і Заєць. Вони проникли в лігво ворога й навіть зробили кілька знімків. А ще врятувати планету від прибульців Климові допоможуть часоліт, винайдений бабусею Солею, та мама й тато, які перебували на розкопках біля однієї з єгипетських пірамід.

Твори Лесі Ворониної сповнені патріотизму, любові до своєї родини та рідної землі. Вони виховують у дітях гордість за те, що вони народилися в Україні, закликають дітей поважати своїх батьків, бабусь і дідусів. Так, під час порятунку світу Клим дізнається й історію свого роду (рід його походить від характерників).