Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014

«Українська мелодія»
Євген Гребінка (1812-1848)
Нова українська література (кінець XVIII - XIX століття)

Всі публікації щодо:
Гребінка Євген

Вірш Є. Гребінки «Українська мелодія» розробляє відомий народний мотив про те, що дівчина на прохання й умовляння бідної матері погоджується вийти заміж за нелюба. Цей мотив був дуже популярним для української літератури протягом довгого часу (згадаймо хоча б «Наталку Полтавку» І. Котляревського, баладу «Тополя» Т. Шевченка).

Розмова старої матері із дочкою, передана у формі діалогу й неначе помережана експресивними фразеологізмами («вік дівувати», «в домовину лягати», «очі закрити», «пустити на поталу»), робить твір щирим і водночас драматичним, бо у кожної з героїнь - своя правда... Події твору закінчуються трагічно: дівчина вирішує поступитись заради щастя й спокою неньки, та не витримує, гине, а мати гірко жалкує, що згубила власну дитину. Поезія пронизана сумним настроєм, написана за зразком народної пісні, є відомим романсом.

Віршовий розмір - амфібрахій. Римування паралельне.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.