ДЕНЬ КУЗЬМИ - ДЕМ'ЯНА - НАРОДНІ СВЯТА ТА ОБРЯДИ КАЛЕНДАРНОГО ЦИКЛУ

ДЕНЬ КУЗЬМИ - ДЕМ'ЯНА - НАРОДНІ СВЯТА ТА ОБРЯДИ КАЛЕНДАРНОГО ЦИКЛУ

Стародавня легенда оповідає, що ковалі Кузьма й Дем'ян, яких ми вшановуємо 14 листопада, одного разу вбили змія, спалили й розвіяли попіл за вітром. А з цього попелу вивелося безліч змій, тож тепер ковалі повинні охороняти людей від них.

Повна назва свята — день святих чудотворців-безсрібників Кузьми й Дем'яна. За церковними переказами, родом брати Кузьма й Дем'ян з Малої Азії. Це були освічені люди й талановиті лікарі. Мали надзвичайний дар — зцілювали рани душевні та тілесні за допомогою молитов. Оскільки не брали ніколи плати за лікування, то й стали їх люди іменувати безсрібниками. Але одного разу зцілена жінка так сильно захотіла віддячити святому Дем'янові за добру справу, що таки

вмовила його взяти на знак подяки три яйця. Він не зміг відмовитися, а Кузьма, коли дізнався, що його брат порушив святу обітницю, звелів, аби по смерті його не ховали разом із Дем'яном.

Минуло доволі багато часу, брати померли. Люди, які повинні були ховати братів, розгубилися, бо не знали, як їм вчинити. І тут сталося диво дивне: верблюд, якого вилікували від сказу, заговорив раптом людським голосом. Він повідомив, що слід покласти братів поруч, оскільки святий Дем'ян прийняв не плату, а подарунок, до того ж не з жадоби збагачення, а з милосердя до ближнього.

Традиційно ввечері цього дня сільська молодь збиралася разом: дівчата смажили або варили курей, а хлопці частували їх горілкою та жартома визначали, чия курка смачніша.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.