ДОБРА РІЧ ЯК Є В ХАТІ ПІЧ (роль печі) - УКРАЇНСЬКИЙ ПОБУТ

ДОБРА РІЧ ЯК Є В ХАТІ ПІЧ (роль печі) - УКРАЇНСЬКИЙ ПОБУТ

Піч — це одночасно і джерело тепла, і місце приготування їжі, і місце для сну, і засіб лікування. Недаремно під час закладання печі господарі намагаються усіляко задобрити робітників, аби піч не димувала, добре випікала хліб, довго тримала тепло та мало потребувала дров і вугілля для обігрівання оселі, але головне — щоб жодне зло не пускала. До пічного вогню особливе ставлення: в нього в жодному разі не можна плювати, при ньому не можна лаятися, його слід замітати чистою метелкою, хрестити, ставити на ніч горщик з водою та поліном, аби він міг їсти та пити.

Часто сваха, приходячи зі шлюбною пропозицією до батьків нареченої, підходить до печі та будь-якої пори року гріє руки (або імітує це) біля неї, а вже потім розпочинає справу. Подекуди під час таких переговорів дівчина влізає на піч, а свати вмовляють її злізти: якщо вона це зробить, то таким чином дає згоду покинути своє сімейне вогнище та перейти до оселі нареченого. Або ж наречена присідає біля печі, скромно „колупаючи” глину, що теж означає згоду.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.