ДЕНЬ СВЯТОГО СИМОНА ЗІЛОТИ - НАРОДНІ СВЯТА ТА ОБРЯДИ КАЛЕНДАРНОГО ЦИКЛУ

Це дуже давнє язичницьке свято, що припадає на 23 травня, яке з запровадженням християнства на Русі було „опоряджене“ як день святого апостола Симона Зілота. Святитель Симон (III століття) спочатку був послушником Києво-Печерської лаври, потім був зведений на Володимирську кафедру. Він склав дев'ять переказів про святих Печерських угодників, які згодом лягли в основу Києво-Печерського патерика.

Народна традиція пов'язує назву не з іменем апостола, а зі словом „зілля“, можливо, „золото“. До речі, у цей день може пощастити — людина зовсім випадково знайде скарб. За народними уявленнями, цього дня чарівниці та знахарки йдуть до лісу збирати магічне зілля. Збирати чудодійні рослини слід правильно: спочатку перед рослиною стати обличчям до сходу сонця, а потім обернутися на захід і зірвати рослину, супроводжуючи дії спеціальними примовляннями, і Зібране зілля вживають від усяких хвороб.

Після того як усе необхідне зілля зібране, і молодиці, і старі баби сідають до святкового столу. Іноді роблять навпаки: спочатку готують усілякий смачний харч, а потім ідуть разом до лісу.

Старі люди кажуть, що збирати чарівне зілля необхідно обов'язково без одягу, оскільки в противному разі рослини не матимуть сили при лікуванні. Тільки дітям дозволяється не роздягатися. Ще одна умова: зібрати зілля треба до того, як роса впаде, бо після вже воно сили не матиме.

Важливий момент: майже всі європейські народи мають традицію очищення водою цього дня, тож купайтеся на здоров'я!На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.