ЯК ВЕЛИКДЕНЬ НА ДВОРІ, ТО Й ПИСАНКА НА СТОЛІ (писанка) - УКРАЇНСЬКИЙ ПОБУТ

ЯК ВЕЛИКДЕНЬ НА ДВОРІ, ТО Й ПИСАНКА НА СТОЛІ (писанка) - УКРАЇНСЬКИЙ ПОБУТ

Як і в українській вишиванці, різні магічні знаки набували свого відображення'в орнаменті писанки. Який же Великдень без яскраво-веселих, різнобарвних писанок?!

Яйце — це символ Всесвіту, за давніми віруваннями наших пращурів. Історія писанки сягає сивої давнини і пов'язана з поганським культом уславлення вічного закону весняного пробудження усього живого на землі.

Ви, напевне, не раз розглядали на свято дивовижні бабусині писанки, що вражають витонченістю й багатством свого малюнку. Група орнаментів, найбільш поширених на писанках, — це знаки Всесвіту та Сонця, а також зображення хвильки („безконечника“).

У писанкових орнаментах дуже поширеним є зображення сосонки — трави, що найпершою з'являється на піщаних ґрунтах і плететься, наче змійка. Ця деталь у писанкарстві пов'язана з культом небесного змія, який, вважали наші

предки, запліднював усе живе на землі. Цей культ поступово зник після прийняття християнства, натомість з'явилися на писанках гілочки верби, маки й інша рослинність, що буяє навесні. Усі магічні знаки та символи воскресіння природи були невипадковими на писанках. Вони уславлювали життєдайні сили — сонце й воду, від яких залежали життя й добробут цаших пращурів.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.