ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ УКРАЇНЦЯ - УКРАЇНСЬКИЙ ПОБУТ

ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ УКРАЇНЦЯ - УКРАЇНСЬКИЙ ПОБУТ

Тричі чоловік дивним буває: родиться, жениться та помирає.

У сімейних обрядах переплелися дії, символи, словесні формули та атрибути, що за давніх часів були тісно пов'язані з магічними заходами, котрі мали на меті захистити родину від злих сил, забезпечити їй добробут, сімейне щастя, здатність мати дітей тощо. Але поступово вони почали набувати розважального характеру, втрачаючи свої первісні функції.

І сьогодні в Україні ставлення й точність дотримування старовинних обрядів і ритуалів у родинному житті багато в чому залежить від конкретного випадку: регіону проживання, рівня культури особистості, її віри в необхідність і дієвість цих обрядів тощо. Але, хоч як старанно ми демонструємо подекуди своє дещо зневажливе ставлення до всіх цих „непотрібних дрібничок”, але потай, у душі, більшість з нас переконана, що коли першим ступити на весільний рушник, то будеш „головою” в подружньому житті, або якщо не пом'янути душу померлого на сороковий день, вона неприкаяна блукатиме тим світом; ми старанно й ретельно обираємо ім'я своєму маляті, сподіваючись, що воно сприятливо вплине на його долю, дуже відповідально ставимося до такої події, як хрещення і т. ін. і т. п. Тож нехай питома частина елементів сімейної обрядовості для когось з нас перейшла до розряду суто символічних дій і слів, будемо сподіватися, що багатюща скарбниця цікавих за змістом, яскравих за своєю мистецькою формою обрядів ніколи не піде в небуття.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.