ДЕНЬ СВЯТОГО КОНОНА - НАРОДНІ СВЯТА ТА ОБРЯДИ КАЛЕНДАРНОГО ЦИКЛУ

Цей день відзначаємо 18 березня. У народі за старих часів святого Конона вважали покровителем коней, а тому й святкували на Лівобережжі України переважно власники коней. На підставі співзвучності слів Конон та коні народилася легенда, що святий Конон був дуже добрим конюхом, і коні у нього були доглянуті, гарні та прудкі. За легендою, коли святий Ілля по небесному мосту їздить в огняній колісниці, то кіньми правити бере святого Конона. Як гримить, то й кажуть: „То святий Ілля по небесному мосту калачі везе, а кіньми править святий Конон”.

Колись на знак ушанування Конона в стайні треба було повісити застрілену сороку як запобіжний засіб проти домовика, „щоб коней не мучив”. Із цією ж метою хазяйка дому кропить свяченою водою горище та стайню.

Господиня звечора в цей день ставить у запічку або в якесь інше потаємне місце трохи їжі для домовика, щоб він був добрий і за домом уважно слідкував.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.