ХРЕСТОПОКЛОННИЙ ТИЖДЕНЬ - НАРОДНІ СВЯТА ТА ОБРЯДИ КАЛЕНДАРНОГО ЦИКЛУ

ХРЕСТОПОКЛОННИЙ ТИЖДЕНЬ - НАРОДНІ СВЯТА ТА ОБРЯДИ КАЛЕНДАРНОГО ЦИКЛУ

Господині цього дня печуть ритуальний хліб у вигляді хреста — хрестопоклонний хліб. Половину цього хліба родина їсть, а другу половину слід зарити в те зерно, що в коморі лежить. І так ця половина зарита мусить лежати аж до посіву.

Одну частину хрестопоклонного хлібу треба було за старих часів прямо в полі під час сівби з'їсти, а другу , — закопати в землю на полі. Усі ці магічні дії мають супроводжуватися щирою молитвою до Бога про майбутній урожай.

У деяких місцевостях України в хрестопоклонному хлібі запікали гроші. Потім, коли наставав час сіяти хліб, уся сім'я йшла в поле, молилася й ділила той магічний хліб. На того” кому діставалися гроші з хрестопоклонного хліба, чекав дуже щасливий рік.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.