МАТИ СЛАВА (Перуниця) - МІФОЛОГІЯ СЛОВЯ'Н

МАТИ СЛАВА (Перуниця) - МІФОЛОГІЯ СЛОВЯ'Н

„Ось прилетіла до нас, сіла на дерево й заспівала Птиця, і всяке перо іншої барви, — червоне, синє, блакитне, жовте і срібне, золоте і біле. І так сяє, як Сонце Свароже” (Велесова книга). Мати Слава — віща птиця, посланниця Богів, яка співає воїнам пісню ратну, а народу — божественну славу; вона ж віщує майбутнє тим, хто вміє почути її таємну мову. Вона знає все на світі: про сотворення Світу, Неба і Землі, про богів Прави, духів і героїв, людей і звірів. її уявляють як прекрасну крилату діву у військових обладунках, яка своїм співом вселяє воїнам прагнення до перемоги над ворогами. Недаремно вона ще має ім'я Перуниця — подруга Перуна. Мати Слава золотим крилом покриває воїнство своє на полі бою — це вона прообраз Покрови, захисниці українських козаків. Це вона проводить загиблого воїна стежками Прави до Лук Сварожих — Раю. Вона дає йому, повний ріг, щоб напитися води живої і мати життя вічне.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.