Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ТРАДИЦІЇ, ЗВИЧАЇ, ОБРЯДИ, ВІРУВАННЯ, СВЯТА СТАРОДАВНІХ УКРАЇНЦІВ, УКРАЇНСЬКА МІФОЛОГІЯ, КУЛЬТУРА, ЦІКАВІ ФАКТИ, ПРИКМЕТИ ТА ПОВІР'Я

СВЯТА

ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛИ ЧУДОТВОРЦЯ

Свято було започатковане в XI ст. папою Урбаном II. Це католицьке свято, що відзначається 22 травня, — день перенесення мощів святого Миколи Чудотворця з міста Лікія до міста Бар (Італія). Але, незважаючи на те, що населення України — здебільшого православні християни, це свято в нас прижилося.

Святий Микола Чудотворець (IV століття) від самого дитинства й до смерті вів благочестивий спосіб життя, суворо дотримувався Божих заповідей. Єпископ він був мудрий і милосердний і відкрито, і потай допомагав усім, хто потребував його допомоги, захищав тих, хто потребував захисту. На І Вселенському соборі святий Микола ревно захищав православну віру від єретиків. За життя він молитвами здійснив багато чудес. Цей святий здавна вважається покровителем мореплавців. 1 Чорноморські моряки вважають, що існує два Миколи-заступники: мокрий і морський. Мокрий керує водами, а морський ] відповідальний за кораблі. Рибалки й моряки намагаються мати при собі ікону із зображенням цього святого, щоб уберегтися від біди на воді.

За народною традицією, на Миколу Чудотворця можна 1 починати стригти овець, сіяти гречку, а також слід уперше виводити коней у поле. Із цієї нагоди священики читали молитви, відправляли службу Божу, кропили коней свяченою водою, щоб від нечистої сили захистити.