ПРАВА, ЯВА, НАВА - МІФОЛОГІЯ СЛОВЯ'Н

ПРАВА, ЯВА, НАВА - МІФОЛОГІЯ СЛОВЯ'Н

„Права бо є невідомо уложена Дажбом,

а по ній, як пряжа, тече Ява,

і та соутворює життя наше.

І та, коли одійде, Смерть є.

Ява текуща, а творена в Праві.

Нава бо є по тій: до тої є Нава,

і по тій є Нава, а в Праві ж є Ява”

Велесова книга. Дошка 1.

Права — Божественний Закон, який править Всесвітом; Ява — проявлене життя людей і всіх земних істот; Нава — духовний світ померлих пращурів. Коли людина закінчить свій земний (явний) шлях, її тіло вмирає та переходить до Нави, а її душа піднімається до божественного світу Прави на Луки Сварожі (в Рай), і там, з волі Сзарога, отримує нове тіло, щоб знову повернутися до життя (в Яву). Таким чином відбувається кругообіг душ через три світи: Прави, Яви й Нави.

Ява текуща означає „рухома”, „скороминуща”, „тимчасова”; Права і Нава — „вічність”.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.