ГОЛОВОСІКА - НАРОДНІ СВЯТА ТА ОБРЯДИ КАЛЕНДАРНОГО ЦИКЛУ

ГОЛОВОСІКА - НАРОДНІ СВЯТА ТА ОБРЯДИ КАЛЕНДАРНОГО ЦИКЛУ

11 вересня — Головосіка. Після хрещення Господнього святого Івана Хрестителя кинули до в'язниці за наказом Ірода (а він був тоді правителем Галілеї). Жорстокий наказ було віддано через те, що Іван засуджував Ірода за його неправедні вчинки: той покинув законну дружину, а натомість жив із незаконною — дружиною свого брата Іродіадою, яка була дуже ласа до влади й багатства і прагнула до них за будь-яку ціну.

Іван Хреститель не побоявся відкрито виступити проти цього шлюбу. Під час бенкету з нагоди дня народження Ірода донька Іродіади Саломія дуже потішила всіх своїми танцями (а вона була неабияка танцівниця). Задоволений Ірод пообіцяв дати їй у нагороду будь-що на її вибір. Забаганка дівчини була жахливою: за порадою матері вона попросила в Ірода подати їй на блюді голову Івана Хрестителя. І негайно отримала те, що забажала. Тоді Саломія віднесла святу голову своїй жорстокій матері. Та проколола язик Івана Хрестителя голкою та закопала голову в місці, для поховання не призначеному.

Але про останки святого подбала дружина Іродового домоправителя. Вона поховала голову Івана Хрестителя на горі Єлеонській. А Божий Суд над Іродом і жорстокими жінками відбувся ще за їхнього життя: вони всі загинули наглою смертю.

Головосіка — народна назва свята Всічення голови святого пророка Предтечі та Хрестителя Господнього Івана. За народними уявленнями, якщо зібрати святоянське зілля, залити його горілкою та добре настояти, то цю настоянку можна протягом року використовувати як чудодійні ліки.

У цей день не можна різати нічого, що зовні Нагадує голову, навіть хліб треба ламати руками, а не різати ножем. Цього дня віруючі люди дотримуються суворої дієти. Цікавий факт: це один-єдиний день протягом року, коли варити та їсти борщ — гріх.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.