БАЧИЛИ ТОЙ СОРОМ ЛЮДИ, ЯК БЕЗ ПАСКУ БІГАВ (пояси) - УКРАЇНСЬКИЙ ПОБУТ

Пояси — невід'ємна складова народного одягу, що пройшла тривалий шлях свого розвитку. Функцією пасків є не тільки закріплення одягу, а й захист та стягування м'язів живота під час тяжкої фізичної праці, на них можна тримати дрібні речі повсякденного вжитку (той же гаманець, приміром), нарешті це своєрідні талісмани та прикраси.

Як витвори народного мистецтва, пояси часом є художньо неповторними.

Здавна існує традиція зображення на пасках певних знаків — оберегів, символів, емблем. Паски пов'язані зі сферою обрядовості, а також народної моралі. Зокрема, подекуди показатися на людях без пояса означає скомпрометувати себе.

Крайки, слуцькі пояси, очкур, пояс-рушник — далеко не весь перелік різновидів поясів. Останній, наприклад, був обов'язковим під час весільного обряду. Молода дарувала молодому червоний пояс, тим самим оберігаючи його від нещастя або підперезувала обранця святково вишитим поясом, що

мало примножити чоловічу силу. Взагалі паски і по сьогодні підкреслюють святковість одягу.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.