У чому сутність градації?

Українська література запитання і відповіді

У чому сутність градації?


У чому сутність градації?

Градація — це послідовне розташування слів із зростаючим або спадаючим значенням з метою посилення емоційності твору. Вона дає змогу художньо відтворити події, вчинки, переживання в розвитку. Розрізнити висхідну чи спадну градацію допомагає відповідна інтонація. „...Стали на громаду гримати, далі страхати, потім батькувати, а там — підскакувати та репетувати на все горло,— аж піна з рота летіла...” — цією висхідною градацією Панас Мирний та І. Білик передають наростання люті „власть імущих” до непокірних селян у романі „Хіба ревуть воли, як ясла повні?” Спадна градація, як правило, характерна для мотивів зажури, туги, суму:

Все пройшло, проминуло давно.

Наче тінь, наче сон, наче мить,—

Та чомусь не забулось воно

І від спогадів серце болить...

Д. Фальківський

Головна функція градації — викликати увагу до зображеного, надати йому яскравості й рельєфності.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.