Чим різняться метафора і метонімія?

Українська література запитання і відповіді

Чим різняться метафора і метонімія?

У метафорі слова поєднуються між собою за принципом схожості, а в метонімії — за принципом логічної залежності. Метафору можна перетворити на порівняння, а метонімію - ні, її можна лише доповнити. Наприклад, вираз „сніг грає на сонці самоцвітами” легко трансформується у порівняння — „сніг грає на сонці, як самоцвіти”.

На відміну від метафори, що здатна зближувати, на перший погляд, найвіддаленіші поняття, предмети, явища, метонімія ґрунтується лише на тих зв'язках, які існують у реальності. Саме в цьому і полягає сила її впливу на читача: вона творить ефект його присутності в художньому світі.

Ну от і все. Б'є барабані

Мовчить юрба. Завмер майдан.

А. Малишко

Поділ розсипавсь при воді,

і торгував, і сонно метушився.

П. Тичина

Отже, в основі метафори лежить ототожнення схожих явищ, а в основі метонімії — заміна понять, між якими існують тісні зв'язки.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.