Канти

Словник літературознавчих термінів

Канти

Канти (лат. cantus — спів, пісня) — різновид старовинної хорової пісні величального змісту, близької за мелодією до псалмів, за мотивами — до оди. Виконувалися без музичного супроводу у святкові дні та з нагоди урочистих подій. Поширювались в Україні у XVI-XVIII ст. латинською та книжною українською мовою, мали як релігійний, так і світський зміст. Розповсюджувачами К. були прочани, спудеї, мандровані дяки. Серед авторів псалмів та К. — Дмитро Туптало, Симеон Полоцький, Григорій Сковорода та ін. Крім урочистих К. траплялися й пародійні, так звані “канти спудні“.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.