Київ

Словник літературознавчих термінів

Київ

“Київ“ — літературно-художній та громадсько-політичний журнал, орган СПУ і Київської письменницької організації. Виходить із січня 1983 у Києві. Головним редактором був В. Дрозд, з 1986 — П.Перебийніс. Популяризує твори вітчизняної літератури, друкує публіцистичні, критичні, культурно-мистецькі матеріали, статті з народознавства, історії України і Києва, української культури, хроніку з життя української діаспори. На сторінках журналу у відтворенні сучасною українською мовою опубліковано Київський літопис, літопис Самійла Величка, літопис Аскольда, “Слово про закон і благодать“ Іларіона та інші пам'ятки минувшини. Щономера публікується “Історія України-Руси“ М.Грушевського. Вперше надруковано “Спогади“ М.Грушевського, автобіографічний роман “Третя Рота“, поеми “Каїн“, “Мазепа“ В.Сосюри, п'єсу “Зона“ М.Куліша, театральну композицію “Жовтневий огляд“ Леся Курбаса, записи, листи, щоденники з творчої спадщини П.Тичини, М.Рильського, В.Винниченка, М.Хвильового, І.Сенченка, М.Зерова, Ю.Смолича, Г.Епіка, В.Поліщука, А.Казки, Л.Первомайського, П.Воронька, В.Шевця, Є.Гуцала, Г.Тютюнника, В.Підпалого, В.Близнеця, народного художника України В.Касіяна, роман польського письменника Є.Єнджеєвича “Українські ночі, або Родовід генія“ (про Т.Г.Шевченка) у перекладі В.Іванисенка. Опубліковано ранні оповідання і роман “Сонячна машина“ В.Винниченка, маловідомі оповідання 20-30-х А.Головка, Г.Косинки, А.Заливчого, М.Івченка, Г.Михайличенка, М.Могилянського, В.Підмогильного, твори і матеріали І.Світличного, В.Стуса, В.Симоненка, М.Руденка, Є.Сверстюка, В.Захарченка, І.Калинця, В.Голобородька, С.Плачинди, О.Різниченка. Серед авторів видання — О.Гончар, П.Загребельний, Ю.Мушкетик, І.Чендей, С.Колесник, Д.Павличко, І.Драч, Б.Олійник, М-Вінграновський, А.Дімаров та ін.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.