Енцикліка

Словник літературознавчих термінів

Енцикліка

Енцикліка (лат. encyclicus — круговий, загальний) — спочатку — окружне послання єпископа, згодом — письмове звернення папи римського до всіх католиків та віруючих якоїсь однієї країни з релігійними, морально-етичними чи соціальними, політичними настановами. Пишеться, як правило, латиною і дістає назву від перших слів тексту. Сам термін може використовуватися в художній літературі у значенні окружного (обіжного) послання. В період існування Галицько-Волинського князівства (XIII-XIV ст.) ряд Е. із закликами до церковного об'єднання було адресовано східнослов'янським православним віруючим. З певними застереженнями до Е. XIII-XIV ст. можна віднести звернення римського папи до галицько-волинських князів з приводу прийняття корони князем Данилом та визнання першості римського понтифіка.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.