Епіграф, або Мотто

Словник літературознавчих термінів

Епіграф, або Мотто

Епіграф, або Мотто (грецьк. epigraphe — заголовок, напис) — напис, що розташовується автором перед текстом твору або його частиною; як правило, Е. — це цитата з відомого тексту, вислів з афористичним змістом, приказка тощо. У емблематичній поезії функцію Е. виконували “девізи“ (“мотто“) — один із трьох (поряд із зображенням і підписом — епіграматичним віршем) компонентів цього жанру. Велике поширення здобув. Е. у поезії романтиків першої половини XIX ст. В українській літературі до Е. часто вдавалися Т.Шевченко, П.Куліш, І.Франко, М.Рильський. Для Т.Шевченка джерелом Е. часто були книги Святого Письма. Книга В.Базилевського “Вертеп“ (К.,1982) містить низку поезій з Е. із творів Т.Шевченка, М.Філянського, В.Ходасевича, К.Бальмонта, В.Хлебнікова, Анни Ахматової, М.Рильського, М.Рубцова, В.Свідзинського, радіобіолога Д.Гродзинського та ін. Добір Е. характеризує стиль мислення автора твору, його манеру означувати асоціативні зв'язки твору з літературною традицією і сучасністю.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.