Календар-альманах

Словник літературознавчих термінів

Календар-альманах

“Календар-альманах“ — громадсько-культурний щорічник, виходив заходом “Українського видавництва“ у Кракові 1942-44. Віньєтка і заставки художника М.Білинського, малюнки В.Матвіїва, Ю.Міськевича. Мав традиційну календарну частину (релігійні свята, історичні дати, адреси українських установ у різних містах світу тощо) та літературну (поезія, проза, публіцистика, літературна критика). З літературними творами виступили Р.Купчинський (вірші “Рік за роком пливе“, “Ніби сниться“), О.Бабій (“Над Тисою“ — уривок з поеми “За Срібну землю“), О.Сидоренко (“Поворот“), Д.Николишин (поема “Отаман Джеджалій“, присвячена художникові І-Кейванові), Б.Нижанківський (ліричні вірші, новела “Останні постріли“), Г.Пономаренко (оповідання “Повій, вітре, в Україну“), В.Кархут (“Володар гір“). Календар-альманах передрукував новелу “Шаланда в морі“ Ю.Яновського. Статті на літературно-мистецькі та історико-культурні теми опублікували С.Гординський (“Літературний рік“), В.Дорошенко (“Наїзд галичан на Наддніпрянщину“), І.Крип'якевич (“Галицька держава“), Є.Цегельський (“Перший краєвий конкурс хорів“), М.Возняк (“При Кубані — Катеринодар“), Ю.Липа (“Як живе народ“, “Як живе місто“), В.Сімович (“Забуті“)Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.