Кондак

Словник літературознавчих термінів

Кондак

Кондак (грецьк. kontakion) — основний жанр літургійної поезії, різновид поеми на біблійні сюжети, започаткований у VI ст., досяг розквіту у творчості Романа Солодкоспівця, невдовзі витіснився (VIII-IX ст.) жанром канону. К. охоплює від 18 до 24 строф, об'єднаних однаковою кількістю складів, однаковим ритмічним малюнком, однотипним синтаксичним членуванням. Перші літери К. витворювали акровірш, його метрика засновувалася на ізосилабізмі, мала властивості регулярного тонічного віршування. Зображення оспівуваного сюжету у К. подеколи супроводжувалося репліками з боку дійових осіб (наприклад, Марії та Гавриїла у сцені Благовіщення), безпосередніми зверненнями до слухачів, риторичними фігурами тощо. Пізніше у православній гімнографії він перетворився на короткий піснеспів з приводу певного релігійного свята, на компонент акафіста та канону.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.