Курйозні вірші

Словник літературознавчих термінів

Курйозні вірші

Курйозні вірші (фр. сuriеuх — допитливий, цікавий) — неординарні за формою, вишукані поетичні твори, поширювані в українській поезії від барокової доби.(фігурні вірші, паліндроми тощо). Найпримітнішою постаттю у творенні К.в. був Іван Величковський — автор оригінальної рукописної збірки “Млеко, од вівці пастиру належне“, в якій він звернувся до різних форм К.в. З України К.в. поширювались і в інші країни, зокрема в Росію (Симеон Полоцький). Незважаючи на те, що К.в. упереджено характеризували Як “несерйозне віршувальництво“, до них спорадично зверталися поети пізніших часів (футуристи), а також сучасні (М.Мірошниченко, А.Мойсіенко, А.Крат та ін.), часто поєднуючи в одному творі особливості звукових та візуальних мистецтв.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.