Еліне

Словник літературознавчих термінів

Еліне

Еліне (грецьк. elleipsis — пропуск, випадіння) — стилістична фігура, що полягає в опущенні певного члена речення чи , словосполучення, які легко відновлюються за змістом поетичного мовлення. Вживається задля досягнення динамічності і стислості вираження думки та напруженої дії, відрізняючись цим від обірваної фрази (апосіопези), власне, вмовчування. Відомий приклад Е. — рядки з поеми Т.Шевченка “Перебендя“, де пропущено додаток: “Орлом сизокрилим літає, ширяє, / Аж небо блакитне широкими [крилами] б'є“. Та найчастіше в еліптичних конструкціях випадає присудок: . ..

[…] Одна нога в стременах...

Сніги. Вітри. Зима.

Розрубані ремена, .

І голови нема...

Ще вчора був веселий:

Не думав, що — кінець...

Сьогодні ж — леле!

Мрець...

У наведеному уривку з вірша Д.Фальківського “Одна нога в стременах“, де розкривається неприхована правда про анти-людську громадянську війну, Е. посилює переживання зображеної тут трагедії.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.