Компонент

Словник літературознавчих термінів

Компонент

Компонент (лат. componens — той, що складає) — складова частина цілісного художнього твору, синонім елемента. К. як спільнокореневе слово з композицією, співвідносний з нею. Тому будь-який елемент твору, який виконує відповідну композиційну функцію, є його К. — складові елементи сюжету, засоби характеротворення (монологи, діалоги, портрет, пейзаж, інтер'єр), вставні епізоди, арогог, епілог тощо. Відповідно до принципів системного аналізу кожен К. вищого рівня, входячи до компонентного складу як елемент системи, може складатися з елементів нижчого рівня, які творять його композиційну мікроструктуру. Скажімо, пейзажний опис як К. композиції новели має свою образну, синтаксичну, ритмічну будову, кожен елемент якої (починаючи від звукової структури) виконує на своєму рівні властиві йому композиційні функції.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.