Куплет

Словник літературознавчих термінів

Куплет

Куплет (фр. couplet, від coupler — сполучувати попарно) — назва строфи в народній пісні, що складається з двох або чотирьох рядків, які між собою римуються:

Змалювали очі, змалювали брови,

Та не змалювали тихої розмови (“Летіла зозуля“ )

Мелодія пісні охоплює куплет, переносячись із незначними варіаціями на її інші куплети. У сьогоденній естраді також використовуються К., які мають не ліричне, а сатиричне змістове наповнення (на кшталт гумористичних або сатиричних коломийок).Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.