Етноніміка

Словник літературознавчих термінів

Етноніміка

Етноніміка (грецьк. ethnos — плем'я, народ і опута — ім'я) — розділ мовознавства (ономастики), який вивчає етноніми — назви родів, племен, народів, націй тощо з погляду їхнього походження, ментальності та функціонування. Етноніми походять від назв тотемів (ведмідь — тотем великоросів), особових імен (узбек від імені хана Узбека), географічних назв (поліщук — від Полісся, подоляк — від Поділля), населених пунктів (козаків називали “черкасами“ — від міста - Черкаси), звичаїв чи роду занять (бульбаші — назва білорусів, які вирощують бульбу, картоплю) і т.п. Е. використовується у художній літературі:

Не сотні вас, а міліони

Полян, дулібів і древлян

Гаврилич гнув во время оно (Т.Шевченко).Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.