Київ (Kyiw)

Словник літературознавчих термінів

Київ (Kyiw)

“Київ (Kyiw)“ — журнал, за визначенням редакції, “літератури, науки, мистецтва, критики і суспільного життя“, виходив у Філадельфії (США) протягом 1949-64 що два місяці. Видавав і редагував професор Пенсільванського університету (виходець з Івано-Франківщини) Богдан Романенчук. Часопис публікував твори українських письменників-емігрантів Докії Гуменної, Ф.Дудка, Галини Журби, О.Тарнавського, М.Островерхи та ін., знайомив читачів з українськими шістдесятниками (Ліною Костенко, І.Драчем, Є.Гуцалом, Світланою Йовенко та ін.). У розділі “Огляди й рецензії“ часто йшлося про літературне життя в колишній УРСР. З ґрунтовними літературно-критичними й теоретичними статтями виступав Б.Романенчук, часто підписуючись криптонімом Б.Р. Серед них особливо виділяється дослідження “Естетичні погляди Т.Шевченка“. “К.“ пропагував і розповсюджував видання НТШ, УВАЛ, “нью-йоркської групи“.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.