Рецензія

Словник літературознавчих термінів

Рецензія

Рецензія (лат. recensio — огляд, розгляд, оцінка) — один із провідних жанрів літературної критики, що розглядає й оцінює твори художньої літератури та мистецтва, визначає їх вартість та характеризує допущені, на думку критика, хиби, недоліки. Р. притаманні такі ознаки: наявність бібліографічного опису видання (може бути повним або скороченим, мати свої певні усталені варіанти розміщення в тексті — найчастіше бібліографічний опис розпочинає P.), звертання до конкретного твору, аналіз і оцінка його в усіх компонентах. Існують такі різновиди жанру P.: анотація, коротка Р. (відгук), реферативна P., звичайна газетна (журнальна) P., проблемна P., Р.-есе, Р.-діалог, Р.-фейлетон, Р.-памфлет, Р.-жарт, Р.-лист, авторецензія, рецензентська репліка.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.