Київські глаголичні листки

Словник літературознавчих термінів

Київські глаголичні листки

“Київські глаголичні листки“ — одна з найдавніших києво-руських писемних пам'яток, що датується X ст., написана глаголицею — первісним слов'янським алфавітом, створеним у IX ст. Пам'ятка складається із семи пергаментних аркушів. Включає апостольські читання, молитву до Св. Марії, зібрання західнохристиянських мес — місал (книга текстів для проведення меси), а також пісень, благословень, молитов на всі дні року. “К.г.л.“ були знайдені архієпископом Антонієм у монастирі Св. Катерини на горі Синай, у 1872 подаровані Київській духовній академії. Р. Якобсон вбачав у текстах “К.г.л.“ елементи ритмомелодики.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.