Калевіпоег

Словник літературознавчих термінів

Калевіпоег

“Калевіпоег“ — естонський народний епос, в якому йдеться про героїчні вчинки Калевіпоега — легендарного богатиря, володаря давніх естів. Його перемога над нечистою силою завдяки пораді їжака, спорудження гігантського моста тощо —підпорядковані темі боротьби з представниками пекла (Рогатий) та загарбниками-хрестоносцями, які вторглися в Естонію на початку XIII ст. В долі Калевіпоега відбита доля естонців, його ув'язнення біля воріт пекла символізувало надію на визволення, визначало місце твору у національно-визвольному русі та кристалізації національної свідомості естонців. Записувати сюжети “К.“ почав Ф.Фельман. Повністю їх опрацював і склав у єдиний епічний твір Ф.Крейцвальд — засновник нової естонської літератури. “К.“ був опублікований 1857-61. Українською мовою уривки із цього епосу переклав Є.Тимченко, повністю переклали Ян Ряппо (30-ті XX ст.), та Анфіса Ряппо (60-ті).Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.