Киклічні (циклічні) поеми

Словник літературознавчих термінів

Киклічні (циклічні) поеми

Киклічні (циклічні) поеми (грецьк. kyklos — коло, цикл) — еллінські епіко-міфологічні твори постгомерівської доби (VIII-VI ст. до н.е.), збереглися у фрагментах і стислих переказах пізніших часів (“Бібліотека“ Аполлодора, “Хрестоматія“ Прокла та ін.). Хоч К.п. приписувалися Гомеру, насправді їх авторами були Стасин, Кінефон, Арктин, Лесх та ін. К.п. зображають міфологічні події від створення світу до перемоги Зевса над титанами (“Теогонія“, Титаномахія“), фіванські події (“Епідоподія“, “Фіваїда“, “Епігони“) та троянські сюжети (“Кіпріі“, “Ефіопіда“, “Теогонія“), були джерелом творчості давньогрецьких письменників (Есхіла, Софокла, Еврипіда). К.п. стали предметом наукових студій українських літературознавців — І.Козовика, О.Білецького та ін.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.