Куртуазна література

Словник літературознавчих термінів

Куртуазна література

Куртуазна література (фр. courtois — ввічливий, чемний) — світська, лицарська література європейського середньовіччя з мотивами культу дами (в ліриці) або пригод рицарів (епічні твори), почасти з елементами фантастичності. Одним із відомих представників К.л. вважається французький епік К.де Труа (друга половина XII ст.) — засновник “артурівського роману“, автор роману про Трістана (втрачений), а також “Ерек та Еніда“, “Кліжес“, “Ланселот, або Рицар Воза“, “Івен, або Рицар Лева“, “Персеваль, або Повість про Грааль“. їх успіху серед тогочасних читачів сприяв багатий та гнучкий словник, мистецтво діалогу, віртуозне віршування. Великої популярності набув і приналежний до бретонських сказань “Роман про Трістана й Ізольду“ (перекладений українською мовою М.Рильським) в обробці французького жонглера Беруля та ін., особливо німецького поета Готфріда Страсбурзького. Мотив великого кохання, розкритий у цьому творі, привертав увагу й українських поетів (“Ізольда Білорука“ Лесі Українки, цикл “Прованс“ Юрія Клена).Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.