Космізм

Словник літературознавчих термінів

Космізм

Космізм (грецьк. kosmos — всесвіт) — художнє відображення в літературі тем, мотивів, безпосередньо пов'язаних із уявленнями людини про космічну сферу. В українському фольклорі побутують твори про походження землі, неба і появу людини. Це вже помітно у києво-руських піснях, легендах і переказах. Пізніше, у XIX ст., в українській поезії космічна тематика втілилась у циклі “У космічному оркестрі“ П.Тичини, в поемах “Електра“ В.Еллана (Блакитного), “Навколо“ В.Сосюри, “В електричний вік“ М.Хвильового та ін. Звертався до космічних мотивів також Б.-І.Антонич, надаючи їм міфософського характеру. У 60-ті ця тема фігурує у творчості І. Драча, М.Вінграновського, де яскраво виражені намагання синтезувати світоглядні елементи з досягненнями НТР.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.