Кон'єктура

Словник літературознавчих термінів

Кон'єктура

Кон'єктура (лат. conjectura — здогад, тлумачення) — відновлення спотворених місць у літературному тексті або розширення тексту, який не підлягає прямому прочитанню (на підставі здогаду), декодування спотворених чи невиразно написаних слів та фраз у рукописі. К. застосовується і в тих випадках, коли певне слово чи фраза, вжиті автором, видаються недоречними або сприймаються як описка. Так, в одному з віршів В.Симоненка у збірці “Земне тяжіння“ (1963) з'явилися слова “Комуністична радосте моя!“, а в оригіналі був оксиморонний вислів глибокого, зовсім протилежного змісту “І радосте безрадісна моя“. Так само грубого редакторського втручання зазнали інші рядки та строфи його поезії, котрі сьогодні відновлюються дослідниками.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.