Еволюційний метод

Словник літературознавчих термінів

Еволюційний метод

Еволюційний метод (лат. evolutio — розвиток) — метод у літературознавстві, що склався у 60-80-ті XIX ст. на основі культурно-історичної школи І.Тена, який в “Історії англійської літератури“ спробував поширити закони природного добору на терени духовного життя, зокрема мистецтва. Його , послідовник Ф.Брунетьєр, автор книги “Еволюція жанрів в історії літератури“ (1890), безпосередньо застосовував методи природознавства при вивченні художніх творів, трактував літературні жанри як аналоги видів живих організмів в умовах “боротьби за існування“. Навіть пізніше, відмовившись від ідей дарвінізму в літературознавстві, трактував розвиток літературних напрямів і стилів з погляду впливів та особистих уподобань митців. Концепцію Е.м. поділяв київський педагог, автор шкільних підручників В.Сиповський, розглядаючи літературний твір як організм, що переживає свою юність, зрілість та старість. Е.м. у літературознавстві неспроможний був розкрити сутність художньої діяльності, оскільки нехтував її іманентними ознаками.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.