Кінцівка

Словник літературознавчих термінів

Кінцівка

Кінцівка — заключна частина художнього твору або його фрагменту, в якій підсумовується логіка розвитку сюжетних колізій. У байці таку функцію виконує мораль, у прозі — епілог, ліриці — останні строфи чи рядки переважно афористичного наповнення (рядок “Вміє розставатись той, хто вмів любить“ з вірша М.Рильського “Яблука доспіли, яблука червоні“). Подеколи К. позначається на архітектоніці певного літературного твору, який здебільшого має довільну будову. Так, збірка П.Карманського “Пливем по морі тьми“ (1909) завершена епілогом, що має в ній особливе функціональне навантаження.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.