Довідник з української літератури

ДРІБНА БІБЛІОТЕКА - видання просвітницького спрямування

„ДРІБНА БІБЛІОТЕКА” — одне з перших серійних видань просвітницького спрямування. Виходило у Львові в 1878— 1879 рр. під егідою І. Франка, якому активно допомагали М. Павлик, І. Белей, Є. Озаркевич та ін. Усього вийшло 14 випусків. Видання відіграло певну роль у пропаганді тогочасного реалістичного мистецтва, естетики, наукової природничої і суспільствознавчої думки.

У цій серії вийшли праці М. Добролюбова „Значення авторитету у вихованні”, Д. Писарєва „Пчоли”, Е. Геккеля „Відки взялася людина на землі?”, Т. Гекслі „Білковина”, Г. Шеля „Суспільно-політичні сторонництва в Німеччині”, М. Драгоманова „Література українська, проскрибована урядом російським”. Друкувалися в „Дрібній бібліотеці” і художні твори: „Каїн” Дж. Байрона, повісті Еркмана-Шатріана, уривок з роману „Довбня” Е. Золя, „Думи і пісні найзнатніших європейських поетів” (упорядковані І. Франком), „Війна за волю” Г. Іванова (Г. Успенського) та ін.

Літ.: Історія української літератури: У 8 т. К., 1969. Т. 4. Кн. 1; Історія української дожовтневої журналістики. Л., 1983.

Р. МовчанНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.