ОНУФРІЙ

Довідник з української літератури

ОНУФРІЙ

ОНУФРІЙ (рр. нар. і см. невід.) — поет — компілятор, церковний діяч.

Був ігуменом Преображенського монастиря поблизу Харкова (1693—1696, 1705—1709). Автор рукописного збірника „О пріроженю человческом, под которою планетою знамен небесных родится всяк человек, важностю и комплексіями и обтаєм зде описано єсть...”, складеного між 1696 — 1699 рр. Сюди ввійшли перекладені з польської мови епіграми календарного циклу Лазаря Барановича, а також прозові статті „О прироженю земле, як она єст в долготу, широту и толщину”, „О разделеніи времен возраста человеча и веков єго” та ін. Певний інтерес становлять ті вірші Онуфрія, в яких зафіксовано побут українців і їх морально-етичні переконання початку XVIII ст. — „О природе человеческой визнаніє”, „О женах беременных”, „О женской природe”, „О полуденном сне, иже недобре єсть в полдень спати”, та ін.

Літ.: Антологія української поезії: В 6 т. Українська дожовтнева поезія // Твори поетів XI—XVIII ст. К„ 1984. Т. 1.

М. Судима

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.