Сучасний словник літературознавчих термінів - Сикало Євген 2023

Соціально-психологічний роман

Всі публікації щодо:
Літературознавство

Соціально-психологічний роман - це жанр художньої літератури, який поєднує в собі елементи соціальної та психологічної проблематики. Цей жанр з'явився в кінці XIX століття та набув популярності у першій половині XX століття.

У соціально-психологічному романі автор ставить на перший план питання соціальної дискримінації, політичної та економічної несправедливості, а також проблеми психології людини. У цьому жанрі описуються історії життя героїв, їхні страждання, конфлікти та боротьба зі своїми внутрішніми демонами.

Одним з найбільш відомих соціально-психологічних романів є "Преступленіє і кара" Федора Достоєвського. У цій книзі автор ставить питання про моральність та справедливість в суспільстві, розкриває психологію головного героя Родіона Раскольникова та його боротьбу зі своїми внутрішніми демонами.

Ще одним відомим соціально-психологічним романом є "Гроздя гніву" Джона Стейнбека. У цій книзі автор описує життя сім'ї Джоудсів та інших робітників на фермі в період Великої Депресії. Роман ставить на перший план питання соціальної несправедливості та боротьби з нею.

Одним з основних завдань соціально-психологічного роману є виклик у читачів емоційних реакцій та піднесення свідомості про проблеми суспільства. Через описи страждань та боротьби героїв з соціальною дискримінацією, політичними та економічними проблемами, читачі можуть краще зрозуміти проблематику та побачити різні точки зору на ці питання.