Сучасний словник літературознавчих термінів - Сикало Євген 2023

Балада

Всі публікації щодо:
Літературознавство

Балада - це літературний жанр, який має корені у фольклорі та народній поезії. Це оповідна поезія, яка передає драматичні події та почуття героїв. Балади мають свої унікальні риси та особливості, які дозволяють відрізнити їх від інших літературних жанрів.

Однією з основних рис балад є їх структура. Зазвичай, балади складаються з чотирьох строф, кожна з яких містить по 6-8 рядків. Балади можуть бути написані як у віршованій, так і у прозовій формі. Проте, незалежно від формату, балади завжди мають емоційно насичений сюжет та відчутну ритмічність.

Іншою важливою рисою балад є тематика. Вони часто розповідають про кохання, зраду, смерть, війну та інші драматичні події. Балади можуть бути написані як народними поетами, так і професійними письменниками.

Історично, балади з'явилися в середньовічній Європі як частина усної народної творчості. Вони передавали драматичні історії та легенди, які були важливими для народу. З часом, балади почали з'являтися у письмовій формі. Вони стали популярними серед письменників, які використовували їх для передачі різноманітних ідей та почуттів.

У літературі, балади мали великий вплив на інші жанри, зокрема на романи та драми. Багато письменників використовували балади як інспірацію для своїх творів, або навіть включали їх у свої романи та інші твори.