Сучасний словник літературознавчих термінів - Сикало Євген 2023

Біографія

Всі публікації щодо:
Літературознавство

Біографія - це життєпис людини, що складається з опису важливих подій в її житті та кроків, які вона зробила на шляху до досягнення своїх цілей. Біографія є одним з найбільш популярних жанрів в літературі та має величезну історію розвитку.

З самого початку людство було зацікавлене в історії власного роду. З цієї причини, біографії були надзвичайно популярними в античні часи. Перші біографії були написані в давньогрецькому світі та були присвячені відомим діячам, таким як Перікл, Сократ та Александр Македонський.

У середні віки, біографії зберігали свою популярність, але вже на зразок християнських святців, письменників та інших відомих осіб. У Ренесансі стало модним писати біографії про найвідоміших діячів свого часу. Наприклад, Жан Боден написав славетну біографію про Леонардо да Вінчі.

З початку ХХ століття, біографії стали ще більш популярними в світі літератури. Літературні біографії стали займати своє місце в літературі та стали окремим жанром.

У літературних біографіях, автори описують життя та творчість відомих письменників, поетів та інших діячів культури. Вони можуть бути написані як у формі повісті, так і у формі науково-дослідницької роботи.

Літературні біографії часто використовуються як джерело інформації про життя та творчість відомих діячів. Ці книги дозволяють читачам краще зрозуміти творчість письменників та їх внесок у світову культуру.

У біографіях можуть бути описані не тільки події з життя відомих осіб, але й їхні взаємини з оточуючими, переживання та емоції, які їхнє життя супроводжували. Для написання біографії, автор може використовувати різні джерела інформації, такі як листування, щоденники, свідчення очевидців та архівні документи.

Одним з найвідоміших прикладів літературних біографій є "Життя Пітера І" від Роберта Массі, що описує життя російського царя. Іншим відомим прикладом є "Життя і творчість Марк Твена" від Альберта Бігелоу.