Українська література ХХ століття - О. В. Слюніна 2014

Завдання
Художньо-естетичні пріоритети Миколи Гуровича Куліша та Леся Курбаса. Розвиток театрального мистецтва

1. Дайте відповіді на питання.

1. Коли й де народився М. Г. Куліш? Якими були його враження від дитинства? 2. Як називалася п’єса, що принесла М. Г. Кулішу визнання? 3. Доведіть, що твори М. Г. Куліша тяжіли до експресіонізму. 4. Розкажіть про становлення нового театру. 5. Чому Лесь Курбас назвав свій театр «Березіль»? 6. Розкажіть про особливості постановок Леся Курбаса. 7. Наведіть приклади алюзій та ремінісценцій із творів М. Г. Куліша.

2. Доповніть твердження.

1. Есхатологічна література — це...2. Трагічне відрізняється від трагедійного... 3. Ознаками експресіонізму слід вважати. 4. Фарс — це. 5. Театр, який заснував Лесь Курбас, мав назву. 6. «Березіль» було засновано.

3. Погодьтеся або спростуйте думку.

1. М. Г. Куліш народився в заможній родині. 2. Лесь Курбас народився в родині інтелігентів. 3. Лесь Курбас заснував театр «Березіль» спочатку в Києві. 4. Останньою п’єсою, яку поставили Микола Куліш та Лесь Курбас, була «Маклена Граса». 5. П’єса, яка принесла визнання М. Г. Кулішу, мала назву «Патетична соната». 6. Драма «Маклена Граса» побудована на реальних подіях, що мали місце в Польщі.

4. Проаналізуйте твори М. Г. Куліша.

1. У чому полягає символічне навантаження імен героїв драми М. Г. Куліша «Народний Малахій»? 2. Чому Малахія Стаканчика можна назвати донкіхотом? 3. Чи є шкідливою ідея Малахія Стаканчика про «негайну реформу людини»? Чому автор називає мрію головного героя «голубою»? 4. Яку роль відіграють алюзії музичного плану в п’єсі «Патетична соната»? 5. Який зв’язок існує між композицією драми «Патетична соната» та пасхальною літургією? 6. У чому полягають паралелі між твором «Патетична соната» М. Г. Куліша та оповіданням Миколи Хвильового «Я (Романтика)»? 7. Чи можна стверджувати, що в драмі «Маклена Граса» М. Г. Куліш тривожиться за світ і за людину? 8. Чому Стефан Граса відмовився вбити маклера? 9. Яке значення має постать Падура в п’єсі?

5. Законспектуйте статтю.

Шерех Ю. Шоста симфонія Миколи Куліша / Ю. Шерех // Не для дітей. Літературно-критичні статті та есеї. — Мюнхен : Пролог, 1964. — С. 68-82.







На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.