ПОНЕСИ М'ЯЧ

У грі, що розвиває увагу, швидкість і кмітливість, беруть участь дві команди по 6—10 чоловік. Гравці маються в своєму розпорядженні шеренгами напроти один одного в протилежних кінцях холу або залу. У кроці від кожної команди проводиться межа — лінія їх „будинку“, а в середину обкресленого круга кладуть волейбольний м'яч. Одна команда — „розвідники“, інша — „вартові“. Завдання „розвідників“ понести м'яч за свою лінію, „вартові“ перешкоджають цьому. Гравці в командах розраховуються по порядку номерів. Керівник голосно називає номер, гравці протилежних команд підбігають до м'яча.

„Розвідник“, щоб понести м'яч, виконує вправи, відволікаючі увагу вартового (руху руками, стрибки на місці і з поворотом, випади і ін.). Якщо „вартовий“ засалив його, той стає полоненим. Якщо „розвідник“ втік, „вартовий“ переходить на сторону супротивника. Гра продовжується до тих пір, поки всі гравці візьмуть участь в ній. Полонених підраховують і відпускають. Потім гравці міняються ролями.

У результаті перемога на стороні команди, що зуміла узяти більше полонених, Правила передбачають: „вартовий“ повторює всі рухи „розвідника“; переслідувати що тікає можна до межі його „будинку“; гравець, що упустив м'яч, вважається спійманим.