„ПТАХИ” І „КЛІТКА”

Гра розрахована на школярів молодшого віку і сприяє вихованню витримки, сміливості і рішучості. Половина тих, що грають (8—12 чоловік), узявшись за руки, утворюють круг — „клітку”. Інша половина — „птахи”. Вони розташовуються вільно по зовнішній стороні круга. По сигналу керівника гравці „клітки” рухаються кроком (можна скачками) управо, а „птахи” — вліво. По наступному сигналу „клітка” зупиняється, і гравці піднімають сполучені руки вгору.

„Птахи” починають пробігати під піднятими руками в „клітку” і вибігати з неї. Керівник подає свисток, і „клітка” закривається, при цьому гравці опускають руки, злегка сідаючи. „Птахи”, що опинилися в „клітці”, вважаються спійманими. Вони встають в круг і беруться за руки з рештою гравців, збільшуючи розмір „клітки”. Після того, як „клітка” закриється три або чотири рази, підводять підсумки. Відзначають найшвидших і спритніших „птахів”. Потім гравці міняються ролями.

Якщо у момент сигналу голова „птаха” буде усередині „клітки”, вона вважається спійманою. Ті „птахи”, які прагнуть не перебігати через „клітку”, вважаються спійманими.