Українська література - статті та реферати

Іван Котляревський (1769-1838)

Всі публікації щодо:
Котляревський Іван

Народився Іван Котляревський 9 вересня 1769 р. у Полтаві в родині дрібного чиновника. Мати письменника була козацького роду.

Вчився хлопець спочатку в дяка, багато читав.

1780-1789 рр. - навчання в Полтавській духовній семінарії, але закінчити її не судилося, хоч і був І. Котляревський серед найкращих учнів. Віршувати почав ще тоді, прозвано його навіть було «римачем». В семінарії знайомиться з творами Вергілія, Овідія, Горація.

Ще під час навчання в семінарії почав заробляти приватними уроками, вчив панських дітей. У 1789-1793 рр. працює канцеляристом, потім ще три роки домашнім учителем, перебуває кілька років на військовій службі.

1810 - 1835 рр. - служить наглядачем Будинку виховання дітей бідних дворян, а в 1827-1835 - опікуном богоугодних закладів. Був також директором Полтавського театру.

У побуті І. Котляревський був скромним і невибагливим, жив просто. В особистому житті не був щасливий: у коханні не зазнав взаємності, і тому не одружився. Зате мав багато друзів, був гостинний.

«Енеїду» критика відразу сприйняла схвально, поему називають незрівнянною, «Наталку Полтавку» теж хвалять. Успіх окрилює письменника, він підтримує активні зв'язки з культурними діячами тогочасної України.

Останні роки життя письменник дуже хворів, мусив вийти у відставку.

Помер І. Котляревський 10 листопада 1838 р.

І. Котляревський розпочав нову добу української літератури, надихнув її новими ідеями.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.