Українська література - статті та реферати

Петро Гулак-Артемовський (1790-1865)

Всі публікації щодо:
Гулак-Артемовський Петро

Народився Петро Петрович Гулак-Артемовський 27 січня 1790 р. в містечку Городищі на Київщині в родині священика. Батько його походив з козаків, за свідченням сучасників, один із предків поета був генеральним обозним у гетьмана Петра Дорошенка. П. Гулак- Артемовський вчився у Київській академії, отримав світську й духовну освіту. Закінчивши академію у 23-річному віці, учителював у приватних пансіонах, у родинах польських поміщиків на Волині.

У 1817 р. вступає вільним слухачем на словесний факультет Харківського університету, а вже з наступного року викладає польську мову в тому ж університеті в спеціальному класі для бажаючих, водночас викладаючи французьку мову в Харківському інституті шляхетних дівчат.

З 1817 р. П. Гулак-Артемовський систематично публікує свої твори на сторінках журналів.

Після закінчення університету і захисту магістерської дисертації в 1821 р. поет викладає курс російської історії та польську мову. Протягом кількох років він був деканом факультету, а згодом, у 1841-1849 рр. - ректором Харківського університету, водночас працюючи інспектором Харківського і Полтавського інститутів шляхетних дівчат.

Помер П. Гулак-Артемовський 13 жовтня 1865 р.