Українська література - статті та реферати

Показ селянського життя, художня переконливість у розкритті трагедії людини в повісті І. Нечуя-Левицького «Бурлачка»

Всі публікації щодо:
Нечуй-Левицький Іван

Повість «Бурлачка» — відбито період першого пореформеного 10-річчя. Нечуй-Левицький з гнівом викриває «губернаторів мужицького поту та сліз», які заманювали селян на сахарні, на фабрики, а там створювали надзвичайні жорстокі умови. Він показав економічну безвихідь пореформеного села, створив новий тип бурлачки, яка зазнає поневірянь. Драматична доля жінки-покритки, звабленої паном, поєднується з показом нових випробувань нової недолі — бурлакування серед чужих людей без родини, без свого кутка. Головна героїня — Василина — молода, вродлива. Батьки віддають її на заробітки — на буряки. Виділялась своєю вродою. Запримітив панич. Стає наймичкою у панських горницях. Перше кохання дівчини. Василина викинута геть (з дитиною). Вирішує тікати, позбутися дитини — кидає його. Щасливе одруження героїні — розв’язка. Повість названа «новим творчим здобутком письменника». У попередніх творах ми не знаходимо такого багатства розкриття характеру.

У повісті "Бурлачка" — Нечуй-Левицький продовжує шевченківську тему. Події, описані в цій повісті, відбуваються всього через кілька років після скасування кріпацтва, а змін у селі сталося немало. Нужда, безземелля — основні причини міграції сільського населення на заробітки. В "Бурлачці" Нечуй-Левицький показує, що нестатки були тим вирішальним моментом, який штовхнув молоду дівчину Василину на нелегкий заробітчанський шлях, визначив її дальшу долю, її остаточний відрив від сім'ї, кинув у бурлацькі казарми, а потім у покої пана Ястшембського, привів до згуби власної дитини — тяжкого злочину, який на все життя важким каменем ліг на душу Василини.

В цьому творі письменник дає своє, нетрадиційне вирішення теми "спокушеної і покинутої". Всупереч усьому, Василина не стає ще однією пасивною жертвою обставин. Після всіх поневірянь, після тяжкої трагедії вона зустрічається з людиною, яка допомагає їй вибратися з трясовини.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.