Українська література - статті та реферати

Архип Тесленко (1882-1911)

Всі публікації щодо:
Тесленко Архип

Народився Архип Юхимович Тесленко 2 березня 1882 р. в с. Харківцях на Полтавщині у бідній селянській родині.

У 1894 р. він кінчає початкову школу і вступає до Харківецької церковно-вчительської школи, яка готувала вчителів для початкових шкіл. Багато читає, знайомиться з українською та світовою літературою. З 1898 р. працює писарчуком у Лохвицькому волосному управлінні. Але працювати там довго не зміг, обурений свавіллям чиновників. Тому пішов учнем у контору лохвицького нотаріуса Кисловського. Тут він працював два роки. Довго не міг потім знайти роботу. Повернувшись до Харківців, А. Тесленко згуртовує навколо себе селянську молодь, ставить вистави, веде агітаційну роботу. Саме в цей час починається його творча праця. Перед читачем письменник вперше виступив у 1906 р., коли були надруковані його твори «За пашпортом», «Хуторяночка», хоча вже навесні 1905 р. у нього була готова ціла збірочка творів.

А. Тесленко брав активну участь у революційних подіях 1905 р. 21 липня його було заарештовано і протримано в лохвицькій тюрмі 37 днів. Другий арешт стався в жовтні 1906 р. Тоді А. Тесленка було засуджено до дворічного заслання. Однак цілих два роки письменника протримали в лохвицькій тюрмі. Тільки 14 серпня 1908 р. він прибуває на місце свого заслання, у В'ятську губернію. Через день термін його заслання закінчився. І хворий чоловік мав ще раз перенести труднощі етапу.

А. Тесленко знову повертається в Харківці. Важка хвороба підточувала його сили.

Помер письменник 28 червня 1911 р., коли йому було всього 29 років.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.